החיים במיניאטורה - חדרו של הרבי מלובביץ' במיניאטורה
דף הבית >> חדרו של הרבי מלובביץ' במיניאטורה
 

 

כמו חלק גדול מיצירותיה של נאוה שטיינמץ, בהם נכנסים אנשים לסטודיו שלה בכפר סבא, לאחר הצצה דרך חלון הראווה ונותנים לה רעיונות ליצירות מיוחדות, גם הפעם היא קיבלה את ההשראה ליצירה זו מאחד האנשים.

 

נאוה הגיעה לכפר חב"ד. תחילה הראו לה חסידיו של הרבי סרטון של כרבע שעה אודות הרבי ולאחר מכן הכניסו אותה לחדרו המשוחזר של הרבי.

 

 

"עם כניסתי לחדר התרגשתי והרגשתי רוח שכינה עם השראה והתעלות רוחנית מעוצמת החדר הגדול והמעמד, מהספרייה הענקית שמלאה בספרי קודש, מהחלונות המעוטרים בוויטרז' ובאמצע שולחנו וכסאו של הרבי.

 

בצעתי מספר צילומים ואמרתי לעצמי שזוהי מיניאטורה שתהיה לא קשה לביצוע אבל מאוד מאתגרת. כשחזרתי לסטודיו, העברתי את התמונות למחשב וכשראיתי את התמונות בהגדלה הבנתי שטעיתי.

 

החדר אומנם מאוד צנוע אך יש בו פאר מאוד מיוחד, פאר שלא נראה לעין במבט ראשון. פיתוחי עץ מיוחדים על הדלתות, פיתוחי עץ על הספריות, מספר שכבות של מסגרות לחלונות, קרניזים בתקרה ועוד.

 

נאלצתי לחזור לכפר חב"ד. בביקורי השני ביצעתי צילומים חדשים ע"י צלם וביצעתי מדידות של כל פרט בחדר כדי לשמור על הפרופורציות הנכונות.

 

במשך תקופה ארוכה מביקורי השני בכפר חב"ד, תכננתי וחשבתי איך ליצור את הפרטים השונים. בצעתי חיפוש בכל אתר אפשרי, ברחבי העולם, למציאת הקרניזים הנכונים, המנורות וחומרים נוספים. לא מצאתי את כל העיטורים והקרניזים ונאלצתי לייצר אותם לבד.

 

התחלתי את העבודה בזה שהפכתי את המדידות לשרטוטים ואז הגיע שלב החיתוכים ליצירת המדפים הרבים, מסגרות העץ מסביב לחלונות, הדלתות ורכיבי השולחן. מאות הספרים שבחדר שורטטו ועוצבו במחשב ולאחר מכן הודבקו כמעט אחד אחד.

 

כדי לבצע את העיטורים, הקרניזים ועיטורי העץ הרבים על הדלתות, על החלק העליון של הספריות וליד המנורות בין הספריות, היה צורך בחריטות, פיסול וחיתוכים רבים של חומרים שונים. כדי להגיע לגוון הצבע המדויק והנכון, בצעתי מספר שכבות של צבע וביקרתי שוב בחדר הרבי כדי לבדוק שאכן הגוון תואם שכן צבע קשה מאוד לזכור במדויק והצילומים משנים גוונים בהתאם לאור בשעת הצילום.

 

את הרצפה יצרתי ממש כמו דק אמיתי מעץ מלא, כפי שהיה בחדר הרבי, הדבקתי אותה ע"י חלקי עץ רבים וצבעתי אותה עד להגעה לצבע המדויק."
 

 

לא רק חלקו הפנימי של החדר הועתק במיניאטורה, אלא גם החלקים החיצוניים כשקיר דלת הכניסה הראשית שנמצא בתוך המבנה צבוע בלבן ומעוצב עם רצועות עץ, קיר החלונות וקיר נוסף עטוף במאות אבנים אדמדמות.

 

להלן רשימת 2,064 החלקים שמרכיבה את המיניאטורה:

  • 185 חלקים לצורך המדפים והארונות סביב החדר.
  • 328 חלקים לצורך הלייסטים לחלונות והקרניזים.
  • 14 חלקים לצורך ידיות הדלתות.
  • 561 חלקים לצורך ספרי הקודש.
  • 49 חלקים לצורך פאנלים לבנים עליונים והריבועים עם הפרחים.
  • 87 חלקים לצורך פאנל החום שמעל המדפים.
  • 10 חלקים לצורך עיטורי עץ בין המנורות מאחורי השולחן.
  • 2 חלקים לצורך חריטה על הדלתות.
  • 828 חלקים לצורך אבני פסיפס אדומות.

  •  

הדגם מיועד למכירה

 

כאמור, מדובר במיניאטורה הראשונה בעולם של חדרו של הרבי מלובביץ' עם כמות של 2,064 חלקים שנחתכו, עובדו ונצבעו ע"י אמנית המיניאטורות, נאוה שטיינמץ בסטודיו שלה, ברעננה.


סטודיו "החיים במיניאטורה"
רח' גורדון 7 כפר סבא
טלפונים: 050-5322201    
דוא"ל: nava@theminiature.com

אתר: www.theminiature.com
פייסבוק: החיים במיניאטורה

30 שנה לאחר סיום בניית השחזור המדויק, בכפר חב"ד, של מרכז חב"ד העולמי, המוכר בשם 770, על שם מספר הבית ברחוב בו הוא נמצא בברוקלין ולשכתו של רבי מנחם מנדל שניאורסון, המכונה הרבי מלובביץ', בנתה אמנית המיניאטורות, נאוה שטיינמץ, את לשכתו של הרבי, במיניאטורה שגודלה היחסית 1:15 שהם אורך 55 ס"מ רוחב 38.5 ס"מ גובה 30.5 ס"מ.

TO ENGLISH